Jak zrobić ładne zdjęcia psu?

Nieważne, czy masz rasowego psa z rodowodem, czy kundelka uwielbianego przez całą rodzinę. Każdemu pupilowi warto pstryknąć kilka fotek, choćby nawet smartfonem czy amatorskim aparatem kompaktowym. Zostaną w rodzinnym albumie lub w pamięci telefonu jako wspomnienie wspólnych zabaw. Nie wiesz, jak zrobić fajne, ciekawe i zabawne zdjęcia swojemu psu? Skorzystaj z moich podpowiedzi.

Zabierz aparat na spacer z psem

Zarezerwuj sobie czas na długi spacer, abyście nie musieli się spieszyć z powrotem do domu. Wtedy zwierzę nie jest zestresowane i zachowuje się swobodnie. Idźcie do parku albo w inne ładne miejsca w Waszej okolicy. Najlepiej z dala od ruchliwych ulic, gdzie nie ma tłumów ani innych psów, które mogłyby Was rozpraszać. Możesz zabrać ulubioną zabawkę pupila, która przyciągnie jego uwagę, a także przekąskę jako nagrodę za zaangażowanie.
Wykorzystaj ładny plener podczas spaceru. Zrób zdjęcia psu na tle ukwieconej łąki albo zachodzącego słońca. Twój pupil potrafi aportować? Rzuć mu zabawkę i każ przynieść. Sfotografuj, gdy z dumą wraca do Ciebie ze swoją zdobyczą. Ładne zdjęcia wychodzą także podczas skakania psa przez przeszkody.

Ustaw obiektyw na linii wzroku psa

Pamiętaj o jednej ważnej sprawie – najlepsze fotki wyjdą wtedy, gdy kucniesz, albo nawet położysz się na ziemi. Zdjęcia robione z góry nie pokażą ładnej sylwetki ani psiej osobowości. Inna opcja to wykorzystanie różnych pni albo parkowej architektury. Jeśli tylko Twój pieseł jest w stanie przez chwilę postać cierpliwie na takim podwyższeniu, to może być dobry moment na ciekawą fotkę.

Pokaż jego inteligencję

Twój piesek reaguje na różne komendy? Jeśli wie, co znaczą słowa „siad”, „poproś”, „waruj”, „suseł”, to pokaż jego śmieszne miny i zabawne reakcje na Twoje nakazy i zakazy. A potem oczywiście nagródź go ulubionym smakołykiem za to, że Cię słuchał. W ten sposób przyzwyczaisz go do takich sesji i pokażesz, że warto się starać.

Wykorzystaj rodzinne spotkania

Zaplanowaliście rodzinny piknik nad rzeką? Zachęć psa do zabawy z dziećmi albo z innymi zaprzyjaźnionymi psami, a potem uwiecznij to na zdjęciu. A może zaprosiliście znajomych na barbecue w ogrodzie? Pstryknij fotę, gdy Wasz pies bawi się spontanicznie w stercie skoszonej trawy lub jesiennych liści. A może niedawno powiększyła się Wasza rodzina i pies strzeże dziecięcego wózka niczym srogi wartownik? Takie chwile konicznie trzeba fotografować. Po latach będziecie je wspominać jako rodzinne anegdoty.

Pamiętaj, nic na siłę

Jeśli Twój pies nie chce współpracować, to odłóż plany sesji na inny termin. Być może jest zdenerwowany albo zmęczony. Nie próbuj też nakłaniać go do aktywności, jeśli jest to typowy pies kanapowy. I w drugą stronę. Jeśli Twój pupil jest przyzwyczajony do biegania, to ciężko będzie Ci zrobić portretową fotkę spokojnego pieseła z zamyślonym wzrokiem. W ogóle trudno jest sfotografować ruchliwego psa, jeśli nie ma się profesjonalnego sprzętu. Wtedy nie pozostaje Ci nic innego, jak skorzystać z moich usług, do czego serdecznie zachęcam.
Jestem bardzo ciekawy, czy masz w swojej galerii fotki psów? Jakie są Twoje wrażenia z takiej samodzielnej sesji fotograficznej? Napisz w komentarzu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.